Výběr 36. týdne

To nejzajímavější z uplynulého týdne

Začal zkušební provoz v tunelu Ceneri lokalizovaném v centrální části Švýcarska. Tunel měří více než 15 km, je dimenzován na rychlost 250 km/h a je vybaven zabezpečovacím systémem ETCS L2. Více informací v článku Švýcaři slaví. Dokončili tunel Ceneri, a tím i železniční dílo století.


Ve Spojeném království započala stavební fáze projektu HS2 (High speed 2). Projekt si klade za cíl propojení desíti významných měst a vytvoření až 22 000 nových pracovních příležitostí. Více v tomto článku.


Z důvodu lepší představy o energetické spotřebě dálkových vlaků (a samozřejmě i z důvodu optimalizace nákladů), nainstaloval polský dopravce PKP do vybraných lokomotiv jednotky pro měření spotřebované energie. Více v článku zde.


Správa železnic vypsala soutěž na DÚR první části vysokorychlostní trati z Přerova do Ostravy. Budoucí VRT výrazně odlehčí nejzatíženějšímu úseku železnice v České republice. Více informací najdete zde.


Britský provozovatel drážní dopravy Great Western Railway vybavuje svou flotilu jednotek o tzv. tri-modální jednotky, které umožňují jízdu na tratích elektrifikovaných trolejí, třetí kolejnicí i na neelektrifikovaných tratích. Více informací naleznete v článku First UK’s tri-mode train will run to Gatwick Airport.


Napsat komentář