Výběr 32. týdne

To nejzajímavější z uplynulého týdne

AŽD zakoupila v roce 2016 dvě nevyužívané tratě od Správy železnic. Jednu z nich chce nyní modernizovat a následně využívat mimo jiné na testování autonomních vlaků. Více v tomto článku.


Výzkumný ústav železniční (VÚŽ) obhájil svoji pozici mezi čtveřicí největších evropských subjektů vydávající osvědčení o shodě pro EU. VÚŽ provozuje mimo jiné testovací okruh ve Velimi. Více zde.


Ve Spojených arabských emirátech začali k výcviku strojvedoucích tramvají využívat virtuální realitu. Různé scénáře mají za cíl zdokonalit schopnosti strojvedoucích reagovat v nečekaných situacích.


Skotsko dekarbonizuje své železnice do roku 2045. Země tak následuje současný trend usilující o redukci skleníkových plynů, na jejichž produkci se doprava významně podílí. Uvažuje se také o využití alternativní trakce na tratích, kde by elektrifikace nebyla vhodná. Více se dozvíte v tomto článku.


Otevřena je registrace na Rail Broadcast Week, který bude probíhat v týdnu od 21. do 25. září a v rámci kterého budou diskutována zajímavá témata v oboru železniční dopravy.


Napsat komentář